Chmura zasobów cyfrowych

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że komputer osobisty będzie zawsze w zasięgu ręki. Smartfony, tablety i inne urządzenia mobline stały się stałym elementem życia codziennego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom MAN-HA, uzyskujemy dostęp do zasobów wirtualnych oraz zasobów cyfrowych.

Na chmurę zasobów cyfrowych MAN-HA składają się:

Baza danych w chmurze

W trakcie prac badawczych przetwarzana jest olbrzymia ilość danych, którą łatwo jest zgromadzić w relacyjnej bazie danych. Dostępny dzięki chmurze naukowej zasób może być z łatwością wykorzystany do tworzenia statystyk i analiz niezbędnych do realizacji wyników badawczych. Proste zarządzanie, fizyczna replikacja baz oraz wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań OpenSource - to główne cechy usługi uruchomionej w ramach platformy MAN-HA.

Dysk i komputer w chmurze

W ramach platformy MAN-HA zdalny komputer może wykonywać zadania i obliczenia nawet wtedy, gdy Twoje osobiste urządzenie jest wyłączone. Co istotne, dostęp do zdalnej maszyny możesz uzyskać bezpiecznie z dowolnego komputera podłączonego do globalnej sieci. Wszystkie najważniejsze pliki, dane i zasoby cyfrowe można jednocześnie przechowywać na zdalnym, wirtualnym dysku chmurowym o podwyższonym bezpieczeństwie, do którego dostęp zapewniony jest 24h/365 dni w roku.

Dowiedz się więcej o

Dysku i komputerze w chmurze